Τρίποντο με Καρέλη ο Παναθηναϊκός

Παρά το γεγονός ότι δεν είχαν την υποστήριξη των οπαδών τους, οι πράσινοι ανέβασαν στροφές από το πρώτο ημίχρονο και έπαιξαν καλύτερα από τους Ηπειρώτες που στο 24′ έχασαν τον Τσάβες λόγω τραυματισμού.

Ο Μάρκους Μπεργκ άνοιξε με υπέροχο τακουνάκι το σκορ στο 32′ και ο Παναθηναϊκός πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, στη συνέχεια όμως ο ΠΑΣ αντέδρασε. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη όχι μόνο ισοφάρισε

με τον Ντε Βινσέντι στο 51′ αλλά έχασε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.

Η κίνηση που άλλαξε την εικόνα του ματς ήταν η είσοδος στον αγώνα του Νίκου Καρέλη. Ο Κρητικός φορ σκόραρε το 2-1 στο 82′ μετά από φανταστική προσπάθεια και σουτ ενώ διαμόρφωσε και το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Μαρινάκης, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος (60′ Κουτρουμπής), Νάνο, Λαγός (70′ Ατζαγκούν), Μέντες, Ζέκα, Πράνιτς, Φιγκερόα (61′ Καρέλης), Μπεργκ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σάκης Τσιώλης): Βελλίδης, Ντάσιος, Λίλα, Βίλα, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Ντε Βινσέντι, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης, Τσάβες (24′ Ρουμπουλάκου, 60′ Κεϊτά), Ίλιτς.