Την τρίτη θέση στο Ομαδικό Γυναικών (8 χλμ.) κατέλαβε το Αθλητικό Σωματείο Αγίας Παρασκευής (ΑΣΑΠ) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 2024 που διεξήχθη στα Τρίκαλα. Τα κορίτσια του Σωματείου ανέβηκαν για πρώτη φορά σε βάθρο σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Ανωμάλου Εδάφους. Την ομάδα αποτελούσαν με σειρά τερματισμού η Κωνσταντίνου Μαρίνα, Διαμαντέα Ροδάνθη – Νίκη, Βούτζαλη Βασιλική και Κρητικού Βασιλεία.

Η Κωνσταντίνου Μαρίνα, στην πρώτη της εμφάνιση με το Σωματείο, κατέκτησε τη 18η θέση με χρόνο 31:08,87 δίνοντας τους πρώτους βαθμούς στο Σωματείο για φέτος. Η Διαμαντέα Ροδάνθη – Νίκη τερμάτισε στην 25η θέση με επίδοση 33:16,31, η Βούτζαλη Βασιλική στην 26η θέση με επίδοση 33:30,46 και στην 30ή θέση τερμάτισε η Κρητικού Βασιλεία με χρόνο 35:54,09.

Στους άντρες, στον αγώνα των 10 χλμ., το Σωματείο εκπροσώπησε ο αθλητής μας Αντρέας Νίνης. Κατέλαβε την 64η θέση με χρόνο 36:20,78.

Στους Παμπαίδες Α (Κ16) έκανε την παρθενική του εμφάνιση ο Παναγιώτης Κατσέρης και τερμάτισε τον αγώνα των 3 χλμ. με επίδοση 13:28,43.

The post Διακρίσεις για το Α.Σ. Αγίας Παρασκευής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος 2024 appeared first on Ενυπόγραφα.