Χόφενχαϊμ – Βόλφσμπουργκ 3-1: Ανατροπή και δεύτερη σερί νίκη (highlights)

Με εντυπωσιακή η ανατροπή η Χόφενχαϊμ επικράτσηε με 3-1 της Βόλφσμπουργκ στην PreZero Arena. Οι φιλοξενούμενοι του Νίκο Κόβατς, ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου μέρους και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Πορτογάλο Τιάγκο Τομάς στο 36ο λεπτό, ύστερα από εξαιρετική πάσα του Μπέιερ. Ο Τομάς βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπάουμαν τον οποίο δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει και να κάνει το 1-0. Από το γκολ και μετά όμως το σκηνικό άλλαξε και οι γηπεδούχοι

πήραν τον έλεγχο του αγώνα και με τον Μπρούκς κατάφεραν στο 2ο λεπτό του έξτρα χρόνου να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, ουσιαστικά μία ομάδα εμφανίστηκε στο γήπεδο κι αυτή ήταν η Χόφενχαϊμ, η οποία είχε δοκάρι στο 55ο λεπτό με τον Γκρίλιτς, το καμπανάκι δεν το άκουσαν στην άμυνα της Βόλφσμπουργκ και στο 60ο λεπτό ήρθε η ανατροπή στο σκορ με τον γκολ του Μπέιερ. Η Βόλφσμπουργκ προσπαθούσε αλλά χωρίς καθαρό μυαλό, δεν είχε την πολύ μεγάλη ευκαιρία και στο 74ο λεπτό ήρθε και το τρίτο γκολ για την Χόφενχαϊμ με τον Σκοφ. Ένα υπέροχο γκολ για την Χόφενχάιμ, το ωραιότερο από τα τρία, με πλασέ στην απέναντι γωνία του Καστέελς, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να πηγαίνει στα δίχτυα.