Γουλβς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-4: Ματσάρα με ήρωα τον Μέινο (Highlights)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με το 5ο γκολ του Ράσφορντ στη σεζον μετά την ασίστ του Χόιλουντ. Ο Δανός ήταν ο σκόρερ του 0-2 στο 22ο λεπτό αξιοποιώντας την πάσα του Σο.

Η Γιουνάιτεντ ήταν εξαιρετική και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Αξιόπιστη ανασταλτικά και δημιουργική χάνοντας ευκαιρίες στο πρώτο μισό της αναμέτρησης για να πετύχει περισσότερα γκολ. Με

τον Χόιλουντ στο 31′, τον Φερνάντες στο 32′ και τον Βαράν στο 34ο λεπτό.

Πολύ σημαντική για την ομάδα του Τεν Χάαγ η επιστροφή τόσο του Κασεμίρο όσο και του Μαρτίνες, καθώς αμφότεροι απουσίασαν για μήνες εξαιτίας τραυματισμών.

Η Γουλβς αντεπιτέθηκε και ήταν εξαιρετική στην επανάληψη. Μείωσε με τον Σαράμπια με πέναλτι στο 71′, όμως ο ΜακΤόμινεϊ σημείωσε το 1-3 στην πρώτη επαφή του με τη μπάλα περνώντας ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 75′.

Ο Κίλμαν σημείωσε το 2-3 (85′) και ο Νέτο ισοφάρισε σε 3-3 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τη νίκη έδωσε στη Γιουνάιτεντ ο 18χρονος Μέινο με το πρώτο γκολ του στην Premier League στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.