Λειψία-Ερυθρός Αστέρας 3-1: Τo καθάρισε στην επανάληψη (highlights)

Ο Ράουμ άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης στην καλύτερη δυνατή εκκίνηση του αγώνα για την γερμανική ομάδα. Η Λειψία είχε αρκετές ακόμη καλές στιγμές στο πρώτο μισό του αγώνα χωρίς να σκοράρει και με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το γκολ του Σίμονς στο 59 έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων. Οι Σέρβοι βελτίωσαν την εικόνα τους επιθετικά και ξαναμπήκαν στη διεκδίκηση βαθμών όταν ο Στέμενιτς μείωσε στο 70ο λεπτό σε 2-1.

Το γκολ

του Ντάνι Όλμο στο 84’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τη Λειψία να φτάνει τους 6 βαθμούς ακολουθώντας την Μάντσεστερ Σίτι που έχει 9. Γιάνγκ Μπόις και Ερυθρός Αστέρας μοιράζονται την τελευταία θέση χωρίς συγκομιδή μέχρι τώρα.

Λειψία: Μπλάσβιχ, Χένριχς, Ράουμ, Σιμακάν, Λουκεμπά, Φόρσμπεργκ, Καμπλ, Σλάγκερ, Σίμονς, Πόουλσεν, Οπέντα.

Ερυθρός Αστέρας: Γκλάζερ, Ντράγκοβιτς, Ρόντιτς, Τζίγκα, Μιχάιλοβιτς, Ίβανιτς, Ολάινκα, Χουάνγκ, Στάμενιτς, Μίτροβιτς, Εντιαγέ.