Λούτον – Μπέρνλι 1-2: Σοκ στο Κένιλγουορθ Ρόουντ (highlights)

Το πρώτο ημίχρονο μοιράστηκε σε τρία κομμάτια. Μέχρι το 15ο λεπτό υπήρχε ισορροπία και καμία φάση.

Για το δεκάλεπτο που ακολούθησε η Μπέρνλι κυριάρχησε αλλά ήταν άστοχη με καλύτερη στιγμή την κεφαλιά του Αμντούνι που έδιωξε ο Καμίνσκι (21′).

Ακολούθησε ένα δεκάλεπτο πίεση των γηπεδούχων με δύο καλές στιγμές όπως συνηθίζουν με μεγάλες μπαλιές και εκεί που ολα έδειχναν ότι το ημίχρονο πηγαίνει ήσυχα προς το 0-0 οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα και σκόραραν με τον Φόστερ (45+2).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπέρνλι ήταν ακίνδυνη και η Λούτον πίεσε γεμίζοντας συνεχώς την μπάλα

στην περιοχή. Σε μια από αυτές τις φάσεις ο Μπερκ κατέβασε για τον Αντεμπάγιο ο οποίος ισοφαρισε (84′).

Στο γήπεδο έκρηξη χαράς αλλά εβδομήντα δευτερόλεπτα μετά… παγωνιά. Η σουτάρα του Λάρσεν κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 1-2 της Μπέρνλι η οποία πέτυχε την πρώτη νίκη της στην σεζόν.

Λούτον: Καμίνσκι – Μένγκι, Λόκγερ, Μπελ (21′ Μπερκ) – Καμπορέ (62′ Αντεμπάγιο), Εμπάνζου, Νακάμπα, Ντάουτι – Μπράουν (69′ Τσονγκ), Ογκμπένε, Μόρις

Μπέρνλι: Τράφορντ – Ρόμπερτς, Αλ-Ντακίλ, Μπάγερ, Τέιλορ – Κάλεν, Μπέργκε, Μπράουνχιλ – Κολεόσο (74′ Λάρσεν), Αμντούνι (74′ Ράμζεϊ, 90+2 Ντελκρουά), Φόστερ (80′ Ροντρίγκεζ)