Στουτγκάρδη-Χάιντενχαϊμ 3-3: Σε νεκρό χρόνο το “φιλί της ζωής” από τον Ουντάβ!

Όπως αναμενόταν, η Χάιντενχαϊμ ήταν πολύ ανταγωνιστική στην έδρα της Στουτγκάρδης, που έγινε το πρώτο γήπεδο που συμπλήρωσε 1000 παιχνίδια στη Μπουντεσλίγκα. Αφού νικήθηκε στο 17ο λεπτό από τον Μίλερ και ενώ νωρίτερα του ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ, ο Σερού Γκιρασί σκόραρε στο 41ο λεπτό για 6ο σερί παιχνίδι, φτάνοντας τα 23 στο πρωτάθκημα και αφού προηγουμένως, Στίλερ-Ουντάβ και Γκιρασί είχαν “κρύψει” τη μπάλα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία στο 45ο λεπτό, αλλά ο Μπέστε δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τον Νούμπελ, με τον 27χρονο τερματοφύλακα να απομακρύνει σωτήρια με το αριστερό πόδι.

Όταν στο 53ο λεπτό, ο Στίλερ πέτυχε το 2-0, κανείς δεν θα πίστευε αυτό που θα ακολουθούσε. Τρία γκολ από το 62΄μέχρι το 85΄για την Χάιντενχαϊμ, με τον εκπληκτικό Κλάιντιστ που πέτυχε χατ τρικ, αλλά την τελευταία λέξη την είπε ο Ουντάβ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων.