Τότεναμ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 2-1: Επική ανατροπή σε 2 λεπτά! (highlights)

Οι Λονδρέζοι αναζητώντας την 4η διαδοχική νίκη τους στο πρωτάθλημα είχαν σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο γκολκίπερ των “Λεπίδων” Φοντέριγχαμ είχε τις απαντήσεις στις προσπάθειες των Μπισουμά (19′), Σον (21′) και Σόλομον (27′) με τους φιλοξενούμενους να έχουν μεγάλη ευκαιρία στο 23′ με τον ΜακΑτί.

Στο δεύτερο μέρος η Τότεναμ δεν είχε την παραγωγικότητα του πρώτου ημιχρόνου, με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ να πετυχαίνει το γκολ με τον Χάμερ στο 74′ και να πιστεύει πως είχε έρθει η ώρα για την πρώτη νίκη στην έδρα

της Τότεναμ από το 1991.

Όμως ο Ρισάρλισον είχε άλλες ιδέες. Πέρασε ως αλλαγή στο 80′ και στο 90+8′ με το πρώτο γκολ του στο γήπεδο της ομάδας του ισοφάρισε σε 1-1 και δύο λεπτά αργότερα έδωσε την ασίστ για το γκολ νίκης του Κουλουσέφσκι στο 90+10′.

Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη της Τότεναμ στο πρωτάθλημα που κάνει την καλύτερη εκκίνηση της από το 1965!