ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Γκολ ο Πόνσε, δεύτερο τέρμα ο Ελίασον και 3-0 οι κίτρινοι! (vid)

AEK-Παναθηναϊκός: Σαρωτική η Ένωση που μετά το 1-0 του Ελίασον στο 7ο λεπτό, σημείωσε ακόμη δύο τέρματα, με τον Εζεκιέλ Πόνσε στο 38′ και ξανά με τον Ελίασον στοπ 69′. Σε ματς στην OPAP Arena για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

To 2-0 έγινε απο τραγικό λάθος του Ακαϊντίν (έκανε… τσαφ προς τον Ντραγκόφκι) με τον Αργεντινό να κλέβει να βγαίνει τετ α τετ και να τελειώσει ιδανικά τη φάση για την ΑΕΚ.

To 3-0 έγινε περίπου 30 λεπτά αργότερα (σε χρόνο παιχνιδιού). Ο Πινέδα γύρισε από τα αριστερά, ο Γκατσίνοβιτς είδε την μπάλα να κοντράρει σε αντίπαλο αμυντικό και Ντραγκόφσκι προτού στρωθεί στον Νίκλας Ελίασον, που από κοντά σκόραρε για το 2ο προσωπικό του τέρμα στο ματς.

AEK-Παναθηναϊκός: Δείτε τα δύο τελευταία γκολ της Ένωσης για το 3-0, αλλά και τις αντιδράσεις των πάγκων