Live ενημέρωση: Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 3-0

Live ενημέρωση στο Λαμία-ΠΑΟΚ (17:00), Άρης-Ολυμπιακός(19:30) και ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (20:30) για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Live ενημέρωση: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 3-0

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ

με 3-0.

79′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, λίγο άουτ το πλασέ του Πινέδα.

69′ 3-0 η ΑΕΚ με τον Ελίασον από κοντά!

61′ Απίθανη διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ!

58′ Εντυπωσιακό σουτ του Σιμάνσκι, μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι

54′ Σουτ του Ιωαννίδη, η μπάλα περνά ψηλά άουτ

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Δεν μπόρεσε να εκτελέσει σωστά ο Πόνσε

Οι Πράσινοι ζήτησαν πέναλτι σε μονομαχία του Κώτσιρα με τον ΑραούχοΤέλος στο πρώτο μέρος

38′ 2-0 για την ΑΕΚ με ψύχραιμο πλασέ του Έκι Πόνσε στην αριστερή γωνία, έπειτα από τραγικό λάθος του Ακαϊντίν

34′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα να φεύγει άουτ.

Δείτε το 1-0

26′ Ο Ελίασον έφυγε στην κόντρα, βρήκε πολύ ωραία τον Πόνσε αλλά το σουτ του πήγε άουτ.

21′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με κεφαλιά του Βίντα

14′ Απειλεί και πάλι η Ένωση, καθώς ο Πόνσε έκανε ένα σουτ στην περιοχή αλλά ο Νταγκόφσκι απέκρουσε!

7′ 1-0 η ΑΕΚ με τον Ελίασον να σουτάρει εύστοχα από το ύψος της περιοχής

6′ Πρώτη ευκαιρία στο ντέρμπι για την ΑΕΚ με την άστοχη κεφαλιά του Πόνσε

Οι ενδεκάδες:ΑΕΚ (Μ. Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Κάλενς, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Πινέδα, Ελίασον, Αραούχο, ΠόνσεΠαναθηναϊκός (Φ. Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Παλάσιος, Λημνιός, ΙωαννίδηςΆρης – Ολυμπιακός 1-1

Τέλος στο ματς

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

86′ Βαθιά μπαλιά του Ποντένσε, ο Ελ Κααμπί δεν προλαβαίνει τον Κουέστα.

74′ Πλησιάζει στην ανατροπή ο Ολυμπιακός, με τον Μπράμπετς να λέει… όχι στον Ελ Κααμπί

Eίκοσι λεπτά για το φινάλε, παραμένει το 1-1

Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Ισοφάριση (video)

58′ Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό με χαμένο τετ α τετ του σκόρερ

53′ Ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός με τον Ζέλσον Μάρτινς να πλασάρει υποδειγματικά

Άρης – Ολυμπιακός 1-0: Ο Μορόν σκοράρει (video)

50′ 1-0 ο Άρης! Έπειτα από τραγικό λάθος του Ντόη, ο Μορόν νίκησε Τζολάκη για το 1-0

Σέντρα στο β’ μέρος

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

45+2′ Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό με Ντόη και Ελ Κααμπί!

34‘ Απειλεί ο Ολυμπιακός με τον Μπράμπετς να σταματά το σουτ του Ροντινέι

Άρης – Ολυμπιακός: Φωνές για πέναλτι από τους φιλοξενούμενους

25′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό σε κεφαλιά του Ιμπόρα.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αποκρούει ο Κουέστα το σουτ του Έσε.

8′ Σκοράρει ο Γιόβετιτς, αλλά το γκολ του ακυρώνεται.

5′ Σπουδαία επέμβαση του Κουέστα σε κεφαλιά του Ελ Κααμπί.

1′: Σέντρα στο Άρης – Ολυμπιακός

Οι ενδεκάδες:

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Σαβέριο – Μορόν.

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Ιμπόρα, Φορτούνης, Γιόβετιτς, Ζέλσον, Ελ Κααμπί.Λαμία – ΠΑΟΚ 1-1

90+10′ ΓΚΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ έκανε τη σέντρα, ο Σβαμπ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

59′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ έβγαλε τη σέντρα, ο Μπράντον Τόμας με κεφαλιά έστειλε λίγο άουτ τη μπάλα

55′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάρκος Αντόνιο έκανε έξυπνη κίνηση στην πλάτη της άμυνας, από πλάγια θέση έκανε το σουτ με τον Κοσέλεφ να διώχνει σε κόρνερ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45+6′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Κοντονίκος με πανέμορφο απευθείας σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής έστειλε ελάχιστα άουτ τη μπάλα

45+5′ ΓΚΟΟΛ για τη Λαμία! Ο Μάλτσι κατέβασε εξαιρετικά τη μπάλα, με τον Σλίβκα από το σημείο του πέναλτι με ωραίο σουτ να κάνει το 1-0

45+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Κωνσταντέλιας πήρε την κεφαλιά με τον Κοσέλεφ να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

30′ Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία! O Μαρτίνεθ έκανε το σουτ όμως έστειλε άουτ τη μπάλα

8′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ έκανε ωραία ενέργεια, πάτησε περιοχή, με τον Μάρκος Αντόνιο να μη κάνει καλό σουτ και ο Κοσέλεφ μπλόκαρε

Σέντρα στην αναμέτρηση

Λαμία: Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ, Νούνιες, Τζανδάρης, Κοντονίκος, Μαρτίνες, Σλίβκα και Μάλτσι

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κετζιόρα, Μιχαηλίδη, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ, Μάρκος Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Σαμάτα