Primera Division: Ανατροπή για τη Ρεάλ με Βαράν (vid)

20:52 6/2/2021 - Πηγή: Sportime
Primera Division: Δύο τέρματα του Ραφαέλ Βαράν «ξελάσπωσαν» τη Ρεάλ Μαδρίτης που πέτυχε ολική ανατροπή και επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Ουέσκα – 22η αγωνιστική.

Στη 2η θέση με 43 βαθμούς η Ρεάλ Μαδρίτης, την ώρα που η πρωτοπόρος Ατλέτικο έχει 50 και δύο ματς λιγότερα. Στην τελευταία θέση με μόλις 16β. η Ουέσκα σε 22 ματς, μετά την 10η φετινή της ήττα.

Οι γηπεδούχοι σόκαραν τη «βασίλισσα» καθώς άνοιξαν το

σκορ με εξαιρετικό τέρμα του Γκαλάν τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48′).

Η αντίδραση της ομάδας του Ζιντάν όμως ήταν άμεση, στο 55′ κατάφερε να ισοφαρίσει (1-1) με το πρώτο γκολ του Βαράν. Και από τη στιγμή που της έφυγε το άγχος πέτυχε την ολική ανατροπή στο 84΄και πάλι με τον Γάλλο στόπερ.

Βαθμό στο 92′ μέσα στο Λεβάντε η Γρανάδα

Σε παιχνίδι που έγινε νωρίτερα, ο 36χρονος Σολδάδο έδωσε τον βαθμό στη Γρανάδα στο 92ο λεπτό, στο 2-2 με τη Λεβάντε. Δύο γκολ ο Μοράλες για τους γηπεδούχους.

Primera Division: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής