ΙΚΑΡΟΣ - ΚΑΒΑΛΑ 71-79

14/03/2012 (18:10) Αν και από το ξεκίνημα το παιχνίδι έμοιαζε με ντέρμπι , ωστόσο η Καβάλα πέρασε μάλλον εύκολα από την έδρα του Ικάρου , τον οποίο και κέρδισε 79-71 . Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη καθάρισε τη νίκη στην τελευταία περίοδο, όταν και με επιμέρους σκορ 16-26 δεν άφησε περιθώρια στους γηπεδούχους. Η Καβάλα από την πρώτη περίοδο έδειξε να ελέγχει τον ρυθμό , όμως, σε καμία περίπτωση δεν μπορούσε να χτίσει διαφορά, αφού ο Ίκαρος τουλάχιστον επιθετικά έβρισκε λύσεις  κυρίως με τον Μπεκ . Η διαφορά ωστόσο με τους φιλοξενούμενους, ήταν πως εκείνοι παρουσίασαν χαρακτηριστική πολυφωνία επιθετικά , την ίδια στιγμή που πλην του Μπεκ είχαν βρει τρόπο να περιορίσουν όλα τα άλλα ατού των γηπεδούχων.