«Καθάρισε» στο δεύτερο ο Πανελευσινιακός!

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε απέναντι στον Ίκαρο Χαλκίδας ο Πανελευσινιακός που στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ρυθμούς και επιβλήθηκε με 71-60. Οι ξένοι έκαναν τη διαφορά για τους νικητές που στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού δέχτηκαν μόλις 22 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι και κατάφεραν με ηγέτη τον Γιάννη Γκαγκαλούδη να πάρουν το προβάδισμα και μία μικρή διαφορά στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Φαγιέ από την πλευρά των γηπεδούχων ανέβασε ρυθμούς και ο Πανελευσινιακός κατάφερε να μειώσει και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα προς

το τέλος του ημιχρόνου, ενώ το πρώτο μισό ολοκληρώθηκε με 33-38. Στη συνέχεια οι Φίσερ και Τέρνερ ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση με την ομάδα της Ελευσίνας να παίρνει το προβάδισμα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 52-46, ενώ στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να παίζουν καλά σε άμυνα και επίθεση και επικράτησαν με 71-60.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 33-38, 52-46, 71-60.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Νίκου 3, Παπαμακάριος 6 (1), Αράπης, Ρος, Τζόουνς 15, Φαγιέ 18, Φίσερ 15 (1), Τέρνερ 10,Μάντζαρης 4, Αβραμίδης, Μελισσαράτος.
ΙΚΑΡΟΣ (Λυκογιάννης): Στρναντ 5 (1), Γκόβενς 9, Γούντολ, Άσκα 7, Μανολόπουλος 3 (1), Σάτον 4, Γκαγκαλούδης 15 (2), Σπανός, Ρίτσαρντς 17 (2).