23:08 21/9/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Φράιμπουργκ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League και πέτυχε γκολ με τον Ελ Κααμπί, αλλά πήγε πίσω στο σκορ με 2-1 στα αποδυτήρια.

Παρά την καλή του εμφάνιση στο πρώτο μέρος, ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένα λάθος των Φρέιρε και Πασχαλάκη, που εκμεταλλεύτηκε ο Σάλαϊ για το 1-0 της Φράιμπουργκ στο ματς, με τον Ελ Κααμπί να ισοφαρίζει με όμορφη προβολή για τους Πειραιώτες στο 40′.

Η ομάδα του Μαρτίνεθ δεν κατάφερε όμως να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ, αφού ο Ρέτσος έκανε πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και η Φράιμπουργκ έκανε το 2-1.

Το γκολ του Ελ Κααμπί

Το πέναλτι υπέρ της Φράιμπουργκ

To άρθρο Ολυμπιακός – Φράιμπουργκ: Το γκολ του Ελ Κααμπί και το πέναλτι υπέρ των Γερμανών δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Ολυμπιακός – Φράιμπουργκ, Ελ Κααμπί, Γερμανών,olybiakos – fraibourgk, el kaabi, germanon