Ντάρμσταντ-Χόφενχαϊμ 0-6: Αγκαλιάζει Ευρώπη

Το ενδιαφέρον ήταν μονόπλευρο στο ματς, με την Χόφενχαϊμ να επιζητά τη νίκη που θα την έφερνε αγκαλιά με ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Η Ντάρμσταντ στο τελευταίο εντός έδρας ματς της χρονιάς ήθελε να ευχαριστήσει τους φιλάθλους της, αλλά μάλλον τους απογοήτευσε.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Γκρίλιτς τροφοδότησε τον Μπεμπού κι αυτός αφού πέρασε τον Μπρουνστ άνοιξε το σκορ. Στο 6ο λεπτό ο Μπεμπού πήρε το ρόλο του “σερβιτόρου” και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπάιερ ο οποίος πλάσαρε σωστά για το 0-2.

Στο 22ο λεπτό ήταν η σειρά του Καντεράμπεκ

να πετύχει ένα πολύ όμορφο γκολ, όταν ο Γκρίλιτς τον τροφοδότησε κι εκείνος έφερε τη μπάλα μπροστά του με το στήθος και από πλάγια θέση έκανε το 0-3. Το 0-4 έγινε από κόρνερ του Κράμαριτς και κεφαλιά του Κάμπακ στο 26′.

Πριν βγει το ημίχρονο ο Μπάιερ πέτυχε και δεύτερο γκολ, ενώ σοτο 51′ με δικό του δεύτερο γκολ ο Μπεμπού υπέγραψε το τελικό 0-6 που φέρνει την Χόφενχαϊμ μια ανάσα από την Ευρώπη.

Ντάρμσταντ-Χόφενχαϊμ 0-6, Αγκαλιάζει Ευρώπη,ntarmstant-chofenchaim 0-6, agkaliazei evropi