Απίθανο χουνέρι της Λιόν στη Λιλ σε ματσάρα με τέσσερα γκολ από το 82′ και μετά! (vid)

00:42 7/5/2024 - Πηγή: Sportime

Με ένα απίστευτο παιχνίδι συνεχίστηκε η 32η αγωνιστική της Ligue 1 το βράδι της Δευτέρας του Πάσχα (6/5).

Η Λιλ βρέθηκε να προηγείται 2-0 στο α΄μέρος, χάρη στα γκολ των Ντιακιτέ στο 21′ και Ζεγκρόβα στο 37′. Παρόλα αυτά, η Λιόν αρχικά μείωσε με τον Μπενραμά στο 66ο λεπτό, ενώ ο Φοφανά έκανε το 2-2 στο

82′.

Τρία λεπτά αργότερο ο Ντιακιτέ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λιλ, ωστόσο η Λιόν με γκολ του Λακαζέτ στο 88ο λεπτό και του Μπαλντέ στο 92′ έκανε το 4-3 και έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης!

Με αυτόν τον τρόπο, οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να βρεθούν μόνοι στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι Λιονέ διατηρήθηκαν στην 7η θέση.

πάρουν αυτοί το προβάδισμα για να διεκδικήσουν ξανά την είσοδό τους στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης μετά τη σεζόν 2021/2022.

Το περίεργο είναι ότι τα πέντε από τα επτά γκολ μπήκαν στο δεύτερο μέρος και τα τέσσερα εξ αυτών από το 82′ και μετά!