Δάγκωναν οι Λύκοι

Οι Λύκοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Μάντζουκιτς με την έναρξη σχεδόν του δευτέρου ημιχρόνου με το Αμβούργο να ισοφαρίζει άμεσα, με την σέντρα με τον Μπεργκ.Ωστόσο, οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σέφερ στο 75ο λεπτό.Ετσι, η ομάδα του Φέλιξ Μάγκατ σκαρφάλωσε στους 37 βαθμούς και απέχει πλέον μόλις δύο από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 27 κι απέχουν μόλις δύο από τη ζώνη του υποβιβασμού. Το πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής: Παρασκευή 23/3 (21:30) Βόλφσμπουργκ-Αμβούργο 2-1 (46’ Μάντζουκιτς, 75’ Σέφερ-47’ Μπεργκ) Σάββατο 24/3 (16:30) Μπάγερν Μονάχου-Ανόβερο Φράιμπουργκ-Καϊζερσλάουτερν Γκλάντμπαχ-Χόφενχαϊμ Βέρντερ Βρέμης-Άουγκσμπουργκ Μάιντς-Χέρτα Βερολίνου Σάλκε-Λεβερκούζεν 19:30 Κυριακή 25/3 Στουτγκάρδη-Νυρεμβέργη 16:30 Κολωνία-Ντόρτμουντ 18:30