Επιτέλους νίκη για την Ομόνοια!

Τέλος στον... κατήφορο έβαλε η Ομόνοια, που νίκησε 2-0 Παραλίμνι στο ΓΣΠ και χαμογέλασε ύστερα από πέντε διαδοχικά ματς χωρίς "τρίποντο".Η νίκη ήρθε πολύ πιο δύσκολα απ' ό,τι μαρτυρά το 2-0, καθώς το Τριφύλλι πέτυχε τα δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα. Συγκεκριμένα, στο 84' ο Λεάντρο άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά αργότερα ο Σκέμπρι έκανε το 2-0.Με πάικτη λιγότερο από το 70ό λεπτό, λόγω αποβολής του Κολάνη (δύο κίτρινες), έπαιξε η ΕΝΠ.Ομόνοια (Τόνι Σαβέφσκι): Λεβίτα, Αλαμπί, Σπούνγκιν, Παβίσεβιτς (75' Αντρέ Άλβες), Σκαραμοζίνο, Σοάρες, Ασίς, Χριστοφή, Εφραίμ (46' Λεάντρο), Φρέντι, Σκέμπρι.ΕΝΠ (Τον Κάανεν): Χογκ, Λανγκλέ, Άντερσον (78' Γούμενος), Φαρία, Γιακούμπου, Ντούσερ, Κολάνης, Ρούι, Κωνσταντίνου, Μουλαζίμης (80' Ντα Κόστα), Μιλάζες.