Και του χρόνου... Σούπερ Λιγκ

Ο Πανθρακικός υποδέχτηκε την υποβιβασμένη Κέρκυρα στην Κομοτηνή και επικράτησε με 2-1 εξασφαλίζοντας με σιγουριά την παραμονή του στη Σούπερ Λιγκ.Η ομάδα της Κομοτηνής μπήκε ψυχωμένη στο παιχνίδι έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους Φαιάκες όμως να είναι η πρώτοι που απειλούν την εστία του Βρονταρά χωρίς αποτέλεσμα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι Θρακιώτες μετουσίωσαν την υπεροχή τους στο 37ο λεπτό με γκολ
του Τζάνη από σέντρα του Μπαϊκαρά.  Η Κέρκυρα δεν κατάφερε να αντιδράσει και το πρώτο ημιίχρονο ολοκληρώθηκε με 1-0.Στην επανάληψη οι Θρακιώτες διατήρησαν την υπεροχή τους με τον Τζανή να χάνει στο 54ο λεπτό την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Από την πλευρά της η Κέρκυρα καθόλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου δεν ήταν σε θέση να απειλήσει και με ατομική προσπάθεια ο Παπαδόπουλος κάνει το 2-0 για την ομάδα της Κομοτηνής κλιεδώνοντας την παραμονή της ομάδας του. Οι Φαιάκες "ζωντάνεψαν" στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Κυβελίδη να μειώνει το σκορ για τους φιλοξενούμενους, και το σφύριγμα της λήξης να βρίσκει νικήτη τον Πανθρακικό που θα αγωνιστεί πλεόν και με τη βούλα και του χρόνου στη μεγάλη κατηγορία.