Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 σετ της ΕΑ Πατρών στην Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α1

Ο ΠΑΟΚ δεν αντιμετώπισε δυσκολίες απέναντι στην ΕΑ Πατρών, της οποίας επικράτησε με το καθαρό 3-0 σετ στην Θεσσαλονίκη, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Α1 και παράλληλα του δεύτερου γύρου.

Η ομάδα του Γιάννη Μέλκα εκμεταλλεύτηκε την κάκιστη εμφάνιση

των φιλοξενούμενων στα δύο πρώτα σετ, τα οποία και κατέκτησε με χαρακτηριστική ευκολία, μόλις σε 39 λεπτά!

Οι πατρινοί... ξύπνησαν στο τρίτο σετ, είχαν το προβάδισμα μέχρι το 18-17, αλλά οι γηπεδούχοι, με ένα σερί 4-0, πήραν κεφάλι στο σκορ με 21-18 και στην συνέχεια τελείωσαν το σετ και παράλληλα την αναμέτρηση.

Τα σετ: 25-11, 25-16, 25-22.

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Μπορόβνιακ 16, Πλίκας 1, Ρομέρο 8, Αρμενάκης 20, Παπαϊακώβου 8, Γκιρτζίκης 5, Παπαδημητρίου (λ - 77% υπ.).

ΕΑ Πατρών (Χριστόπουλος): Μαντέκας 9, Βούγιοβιτς 2, Μίλεβ 5, Ασπιώτης 8, Γιούρισιτς 7, Γ. Παπαδόπουλος 3, Καραγιάννης (λ - 54% υπ.) / Π. Παπαδόπουλος 3, Αχιλλεόπουλος (λ), Πατρινός.