Πεδουλάκης: Νίκη με άξονα την άμυνα μας

Ο Παναθηναϊκός έκανε εύκολα το 1-0 επί του Πανιωνίου στην σειρά της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ της Α1 με άξονα την άμυνα του, όπως δήλωσε ο προπονητής των πρασίνων, Αργύρης Πεδουλάκης, ο οποίος επισήμανε παράλληλα ότι την Παρασκευή (31/5) το δεύτερο ματς θα είναι διαφορετικό."Σεβαστήκαμε τον Πανιώνιο και πάνω από όλα τον εαυτό μας. Κάναμε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι και ήμασταν συγκεντρωμένοι. Με άξονα την άμυνα μας που ήταν σε πολύ καλό επίπεδο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα εκτός
από μερικές φορές, φτάσαμε στη νίκη. Στο τρίτο δεκάλεπτο ανεβάσαμε την καλή μας άμυνα στο λόου ποστ και βρήκαμε εύκολα και ελεύθερα σουτ. Κάναμε το 1-0, την Παρασκευή (31/5) θα είναι ένα άλλο παιχνίδι κι έτσι πρέπει να το προσεγγίσουμε", είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού.Από την πλευρά των παικτών, ο Μάικ Μπράμος υπογράμμισε: "Ο Πανιώνιος είναι μία πολύ καλή ομάδα. Το ξέρουμε αυτό, έπρεπε να μπούμε πολύ σοβαρά. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε καλή δουλειά, βρήκαμε κάποια εύκολα καλάθια. Πρέπει να το ξεχάσουμε και να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι της Παρασκευής (31/5)".