Λύτρωση στο τέλος για Ίντερ

Την δεύτερή της συνεχόμενη νίκη πήρε η Ίντερ που επικράτησε εκτός έδρας 1-0 της Σιένα.

Στους τέσσερις βαθμούς μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού αποσπάστηκε η Ίντερ, η οποία στο «Μοντεπάσκι» κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 με τέρμα του Καστάνιος στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, παίρνοντας την δεύτερή της συνεχόμενη νίκη.

Έχοντας τον Μούτου σε πολύ καλή ημέρα, η Τσεζένα κατάφερε να πάρει την δεύτερή της συνεχόμενη νίκη και να μείνει σε επαφή με τις θέσεις της παραμονής επικρατώντας 2-0 της Τζένοα. Ο Ρουμάνος επιθετικός στο 70’ με πέναλτι άνοιξε

το σκορ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στις θέσεις της Ευρώπης επέστρεψε η Παλέρμο που απέναντι στην Φιορεντίνα είχε εύκολο έργο επικρατώντας 2-0. Ο Μίκολι στο 22’ άνοιξε το σκορ για τους «ροζανέρο», με τον Ίλισιτς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 73’. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Νατάλι αποβλήθηκε για τους «βιόλα».

Τέλος Κάλιαρι και Μπολόνια έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Ο Ντι Βάιο έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ στο 75’, με τον Κόντι από το σημείο του πέναλτι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 81’.

Δείτε το πρόγραμμα και την βαθμολογία του ιταλικού πρωταθλήματος, πατώντας ΕΔΩ.