Τρίκαλα 2011- ΑΟ Κασσιώπης 1-1

Ισόπαλο τελείωσε το ντέρμπι του 5ου ομίλου στα Τρίκαλα ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και την Κασσιώπη.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, η Κασσιώπη κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 15’ όταν από εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου ο Τσούκλης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Τα Τρίκαλα πίεσαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο στο 75’ ύστερα από ατομική προσπάθεια του Κόκκινου και λάθος εκτίμηση του Αβραμιώτη η μπάλα

κατέληξε στα δίχτυα. Ωστόσο τα Τρίκαλα πίεσαν για την νίκη χάνοντας σπουδαία ευκαιρία στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Κοταρέλα να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

ΤΡΙΚΑΛΑ 2011:Ζαφείρης, Νταντάλιας, Παπαγιαννόπουλος, Απ. Πολύζος, Απ. Γούτσιος, Τασιόπουλο (81' Νούλας), Κόκκινος. Κοταρέλας (88' Κωτούλας), Απ. Τεντολούρης, Δ. Τεντολούρης, Χριστοδούλου (70' Μάκης Πολύζος)

ΚΑΣΣΙΩΠΗ:Αβραμιώτης, Μεσημέρης, Ανυφαντής, Βιτουλαλίτης, Σφακιανάκης, Σκολαρίκης, Κονισπολιάτης Νικ. (78' Κονισπολιάτης Μιχ.), Παγκάλης, Πελάης, Γραμματικόπουλος (55' Φούκης), Τσούκλης