Με το... άστρο του Ribeiro

Οι Ντάλας Σταρς επικράτησαν των Φίνιξ Κογιότες στα πέναλτι, ύστερα από το 3-3 της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης.

Μεγάλο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Mike Ribeiro. O 32χρονος Καναδός σημείωσε το νικητήριο γκολ στην διαδικασία των πέναλτι, ενώ στο 60λεπτο μοίρασε τρεις ασίστ.

Στα πέναλτι, ο Ribeiro ξεγέλασε τον Mike Smith,

τερματοφύλακα των «λύκων» και πρόσφερε τον επιπλέον βαθμό στα «αστέρια». Νωρίτερα βοήθησε τον Michael Ryder να πετύχει δύο γκολ στην δεύτερη περίοδο και τον Loui Eriksson να ανοίξει το σκορ στο 2:12 της πρώτης.

Για τους Κογιότες σκόραραν οι Lauri Korpikoski, Oliver Ekman-Larsson και Ray Whitney. Μάλιστα μετέτρεψαν το 3-1 σε 3-3 στο τρίτο 20λεπτο, αλλά οι Mikkel Boedker, Whitney και Shane Doane τα βρήκαν... σκούρα κόντρα στον Kari Lehtonen στα πέναλτι.

Έτσι οι Τεξανοί έμειναν μόνοι στην πρώτη θέση της Pacific με 85 βαθμούς, ενώ οι εκπρόσωποι του Φίνιξ ακολουθούν με 84. Οι μεν έχουν την τρίτη θέση της δυτικής περιφέρειας του NHL και οι δε την έβδομη.