Νέα ήττα για Κύπρο

Την πέμπτη της συνεχόμενη ήττα σε όλες τις διοργανώσεις γνώρισε η Κύπρος που ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Σκωτία.

Για ακόμα μία φορά η Κύπρος δεν άφησε ικανοποιημένο το κοινό της και γνώρισε την πέμπτη της συνεχόμενη ήττα, με τον Νίκο Νιόπλια να μην έχει καταφέρει ακόμα να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

Στο 17’ οι Κύπριοι είχαν δοκάρι με τον Εφραίμ, και λίγα λεπτά αργότερα η Σκωτία με ωραίο σουτ του Μίλερ πήρε το προβάδισμα. Στο 26’ οι Κύπριοι είχαν νέο δοκάρι με τον Ντομπρασίνοβιτς.

Από τη στιγμή που οι γηπεδούχοι σημάδευαν τα δοκάρια, η Σκωτία με τέρμα του ΜακΚι στο 56’ έκανε το 2-0 και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι. Τρία λεπτά αργότερα η Κύπρος μείωσε με τον Χρυστοφή για το τελικό 1-2.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.