Στο σωστό... σημείο ο Wellwood των Τζετς

05:52 3/2/2012 - Πηγή: OnSports

Βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο την κατάλληλη... στιγμή ο Kyle Wellwood και χάρισε τη νίκη με 2-1 στην παράταση των Ουίνιπεγκ Τζετς στην έδρα των Τάμπα Μπέι Λάιτνινγκ.

Μάλιστα αυτό ήταν το δέκατο φετινό γκολ του κεντρικού επιθετικού των Τζετς. Συγκεκριμένα, το «χρυσό» τέρμα καταγράφηκε 3:14 ύστερα από την έναρξη της παράτασης, όταν ο Blake Wheeler πρόσφερε την πολύτιμη, όπως αποδείχθηκε, ασίστ.

Ο τελευταίος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο δεύτερο 20λεπτο με το δικό του δέκατο φετινό γκολ. Αν και ο Victor Hedman ισοφάρισε στην τρίτη περίοδο, οι Τζετς κέρδισαν για πρώτη φορά ύστερα από επτά συναπτές ήττες στην Τάμπα.

Έτσι, ο καναδικός σύλλογος συμπλήρωσε 54 βαθμούς και αυτός της Φλόριντα 49. Αμφότερες οι ομάδες, όμως, παραμένουν εκτός της προνομιούχας οκτάδας της ανατολικής περιφέρειας του NHL.