Θρίαμβος για Καμερούν, αποτυχία για Μαρόκο

Το Μαρόκο ηττήθηκε με 1-0 από την Ουγκάντα στο LG Cup, το οποίο διοργανώνει, ενώ το Καμερούν επικράτησε του Σουδάν με 3-1.

Το Σουδάν και το Μαρόκο θα συμμετάσχουν στο επερχόμενο Κόπα Άφρικα, αλλά δεν τα κατάφεραν απέναντι σε εθνικές, οι οποίες αποκλείστηκαν από την τελική φάση. Ένα γκολ του Σερουμάνγκα στο 47ο λεπτό ήταν αρκετό για την Ουγκάντα και επίσης αρκετό για να «αποκαρδιώσει» τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Νωρίτερα,

το Καμερούν είχε φθάσει σε μία εύκολη νίκη, την οποία διασφάλισε ο Σάμουελ Ετό στο 81ο λεπτό. Μόλις οκτώ λεπτά νωρίτερα, το Σουδάν είχε μειώσει σε 2-1 με πέναλτι.

Στις 13 Νοεμβρίου το Σουδάν θα αντιμετωπίσει την Ουγκάντα και το Μαρόκο το Καμερούν στην δεύτερη και τελευταία αγωνιστική της φιλικής διοργάνωσης.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ