20:56 3/10/2013 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE- 12ος ΟΜΙΛΟΣ- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΧΤΙΟΡ Κ.- ΜΑΚΑΜΠΙ Χ.: 2-2
Γήπεδο: Άστανα Αρένα

Ξανά προηγήθηκε (όπως με τον ΠΑΟΚ) αλλά ούτε σήμερα γεύθηκε τη χαρά Της νίκης, ο λόγος για τη Σαχτιόρ Καραγκαντί που νικούσε με 2-0 τη Μακάμπι Χάιφα και τελικά της παραχώρησε ισοπαλία 2-2.

Η Σαχτιόρ είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Ο Γκαζαριάν έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Φινοντσένκο με όμορφη κεφαλιά νίκησε τον Σαράνοφ. Οι Κοζάκοι μάλιστα πέτυχαν και

2ο γκολ στο 45ο λεπτό, καθώς ο Βασίλιεβιτς έδωσε για τον Ταράσοφ, ο οποίος έστειλε με όμορφο τρόπο την μπάλα στα δίχτυα.

Οι Ισραηλινοί μείωσαν στο 54ο λεπτό με γκολ του Ράγιο ενώ στο 79ο λεπτό ο Τουργκεμάν έφερε το ματς στα ίσα.

ΣΑΧΤΙΟΡ: Μοκίν, Βασίλιεβιτς, Ταράσοφ (66' Μπαϊζάνοφ), Ντζίντιτς, Μαλί, Σίμτσεβιτς, Βίτσιους, Γκαζαριάν (90+3' Μαρτουζάγιεφ), Κάνιας, Φινοντσένκο (81' Νταραμπάγιεφ), Κιζνιτσένκο.

ΜΑΚΑΜΠΙ: Σαρόνοφ, Τβάθα, Γκαμπάι, Ράφιο, Γκολάσα, Κόκαλιτς, Γιαντίν, Ντλόβου (46' Τούργκεμαν), Ραϊγιάν (46' Εζρά), Αμπουχαζίρα (77' Βέρεντ).