ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ζιλ Βιθέντε-Μπράγκα: 1-0
(Λουάν 53')

Παλικαρίσια νίκη πέτυχε η Ζιλ Βιθέντε πκόντρα στην Μπράγκα με 1-0.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Λουάν στο 53ο λεπτό, αλλά η Ζιλ Βιθέντε είχε δεχτεί 2 κόκκινες κάρτες στο 53' (Ντάνιελσον) και στο 58' (Χάλισον)

Μπελενένσες- Νασιονάλ Μαδέιρα: 2-3
(Ρόσα 43', Πέδρο 87'- Ντα Κόστα 24', 82', Ντιανινί 77')

Μεγάλο διπλό για τη Νασιονάλ Μαδέιρα με 3-2 επί της Μπελενένσες.

Η Μπελενένσες έχασε τον Τζόουνς στο 11ο λεπτό με

κόκκινη κάρτα και στο 24' ο Ντα Κόστα άνοιξε το σκορ για τη Νασιονάλ Μαδέιρα. Ο Ροσα ισοφάρισε στο 43', αλλά ο Ντιανινί στο 77' και ο Ντα Κόστα στο 82' έκαναν το 3-1 για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό 3-2 έκανε ο Πέδρο στο 87'.

Αρούκα- Ρίο Άβε: 1-0
(Ρομπέρτο 89')

Τους πρώτους της βαθμούς μάζεψε η Αρούκα που επικράτησε με 1-0της Ρίο Άβε. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ρομπέρτο στο 89ο λεπτό.

Μαρίτιμο- Ολιανένσε: 1-1
(Φιδέλις 90+3'- Ντουάρτε 29' πεν.)

Στο 1-1 κόλλησαν Μαρίτιμο και Ολιανένσε.

Η Ολιανένσε άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό ,ε πέναλτι του Ντουάρτε, ενώ στο 82' αποβλήθηκε ο Μπριγκέλ της Μαρίτιμο. Παρόλα αυτά στο 90+3' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Φιδέλις.

Πάσος Φερέιρα- Πόρτο: 0-1
(Μαρτίνες 76')

Την 3η της νίκη σε ισάριθμα ματς μετρά η Πόρτο, που νίκησε την Πάσος Φερέιρα με 1-0 μέσα στην έδρα της.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Τζάκσον Μαρτίνες στο 76ο λεπτό.