ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ : 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:ΤΡΙΤΣΩΝΗΣ

Το Ματς

Κακό ήταν το παιχνίδι στα πρώτα του λεπτά, με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε πολλά λάθη στο σημείο του κέντρου. Ο Πανιώνιος όμως βοηθούμενος και από τον κόσμο του ανέβασε στροφές και έχασε την πρώτη του ευκαιρία στο 9'

όταν σουτ του Κούτσι πέρασε λίγο άουτ. Ο Λεβαδειακός σιγά σιγά ανέλαβε πρωτοβουλίες στο παιχνίδι και απάντησε στις ευκαιρίες στο 20' όταν ο Σουμπίνιο μπήκε στην περιοχή, όμως το πλασέ που έκανε ήταν αδύναμο και έδωσε την ευκαιρία στο Σιδεράκη να μπλοκάρει την μπάλα. Το ματς είχε αποκτήσει ένα καλό ρυθμό με καλές στιγμές, αλλά και οι δύο ομάδες ήταν απρόσεκτες στην τελική προσπάθεια. Το αποτέλεσμα ήταν οι δύο ομάδες να μείνουν κολλημένες στο 0-0, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Ο Πανιώνιος μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωμένος και πήρε από την αρχή την πρωτοβουλία των κινήσεων, χάνοντας και ευκαιρία στο 47' με κεφαλιά του Όμο να μπλοκάρει ο Κυριακίδης. Η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 60' όταν ο Τομάς έκανε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κούτσι, κάνοντας το 1-0.Μετά το 1-0 ο Λεβαδειακός δεν υπήρχε στο γήπεδο και περίμενε απλά το τέλος του αγώνα . Το τελικό το 2-0 έγραψε ο Κούρντι στο 90' με τον Πανιώνιο να παίρνει μια εύκολη νίκη και να κάνει σημαντικό βήμα παραμονής στην Σούπερ Λίγκα,