CHAMPIONS LEAGUE- 2ος ΟΜΙΛΟΣ- 2η ΑΓΩΝΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: 4-0
Γήπεδο: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Στο ρεάντί ξεπέρασε το εμπόδιο της Κοπεγχάγης η Ρεάλ, που κέρδισε με 4-0.

Στο 6ο λεπτό η κεφαλιά του Μπενζεμά έφυγε λίγο άουτ, όπως και το σουτ του Κεντίρα στο 14ο λεπτό. Τελικά στο 21ο λεπτό η Ρεάλ άνοιξε το σκορ, καθώς ο Μαρσέλο έβγαλε τρομερή σέντρα και ο Ρονάλντο με κεφαλιά έκανε

το 1-0. Στο 25' και στο 30' τα σουτ των Ντι Μαρία και Κριστιάνο πέρασαν λίγο άουτ, ενώ την ίδια τύχη είχαν και οι προσπάθειες των Κεντίρα και Ντι Μαρία στο 35' και στο 37'. Στο 40ο λεπτό η Κοπεγχάγη άγγιξε την ισοφάριση, καθώς είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Γιόργκενσεν.

Στο 47ο λεπτό το σουτ του Μόντριτς έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 49' το σουτ του Ντι Μαρία κόπηκε από τον Μέλμπεργκ. Στο 51ο λεπτό η κεφαλιά του Καρβαχάλ πέρασε μόλις άουτ, όπως και το σουτ του Ρονάλντο στο 64'. Τελικά στο επόμενο λεπτό η Ρεάλ έκανε δύο τα τέρματά της καθώς ο Ντι Μαρία με τρομερή σέντρα-ραμπόνα βρήκε τον Ρονάλντο που με κεφαλιά έκανε το 2-0. Και πριν προλάβει να αντιδράσει η Κοπεγχάγη, δέχτηκε και 3ο γκολ στο 70ο λεπτό. Ο Ντι Μαρία έκανε όμορφη κούρσα και με εξίσου όμορφο σουτ έγραψε το 3-0. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Ντι Μαρία στο 90+1 με όμορφο πλασέ.

ΡΕΑΛ: Κασίγιας, Βαράν, Καρβαχάλ, Πέπε, Μαρσέλο, Μόντριτς (67' Ίσκο), Ιγιαραμέντι, Ντι Μαρία, Κεντίρα (74' Μοράτα), Ρονάλντο, Μπενζεμά (81' Χέσε).

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: Βίλαντ, Γιάκομπσεν, Μέλμπεργκ, Μπένγκτσον, Σίγκουρντσον, Γκίσλασον, Κλαουντεμίρ, Ντιλέινι, Μπράατεν (66' Αντί), Τούτου (63' Μπολάνιος), Γιόργκενσεν (73' Κρίστενσεν).