21:46 23/2/2013 - Πηγή: AEK365

EREDIVISIE- 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Χέρακλες- Φίτεσε: 3-5
(Ντουάρτε 31', Καστιγιόν 73', Γκουριγέ 90+3'- Μπόνι 19', 54', 90+1' Φαν Γκίνκελ 23', 51')

Γκολ έβρεξε στο Χέρακλες- Φίτεσε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 5-3.
Η Φίτεσε άνοιξε τα σκορ στο 19ο λεπτό με τον Μπόνι, ενώ 4 λεπτά μετά ο Φαν Γκίνκελ έκανε το 2-0. Η Χέρακλες μείωσε στο 31ο λεπτό με τον Ντουάρτε, αλλά στο 51' ο Φαν Γκίνκελ χτύπησε ξανά κι έκανε το 3-1. Τρία λεπτά μετά ο Μπόνι πέτυχε το 4-1', ενώ ο Κστιγιόν μείωσε σε 4-2 στο 73'. Η Χερακλες

έχασε τον Μπρουνς με κόκκινη στο 86' και στο 90+1' ο Μπόνι με το 3ο του γκολ έκανε το 5-2. Το τελικό 5-3 διαμόρφωσε ο Γκουριγιέ στο 90+3'.

Γκρόνινγκεν- Ζβόλε: 1-0

(Nτε Λέουβ 90+3')

Μεγάλη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε η Γκρόνινγκεν με 1-0 επί της Ζβόλε. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχεο Ντε Λέουβ στο 90+3'

Φένλο- Βααλβάικ: 1-0

(Σέιπ 31')

Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχε η Φένλο επί της Βααλβάικ.
Η Φένλο άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Σέιπ και στη συνέχεια έμεινε πίσω και κράτησε τη νίκη.

Χέρενφεεν- Τβέντε: 2-1
(Φαν λα Πάρα 15', Φινμπόγκασον 79'- Μπουλίκιν 54')

Χωρίς νίκη για 6ο σερί ματς έμεινε η Τβέντε που έχασε με 2-1 από την Χέρενφεεν.
Η Χέρενφεεν άνοιξε το σκορ με τν Φαν λα Πάρα στο 15ο λεπτό, αλλά ο Μπουλίκιν στο 54' έφερε στα ίσα το ματς. Τη νίκη στην Χέρενφεεν έδωσε ο Φιμπόγκασον με γκολ στο 79' κι ενώ στο 87' αποβλήθηκε ο Μπρααφχάιντ της Τβέντε.