JUPILER LEAGUE- 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λόκερεν- Γάνδη: 2-2

(Ντε Πο 32', Πατοσί 44'- Ελ Γκανασί 47', Ασαρέ 90+3')

Στο 23-2 κόλλησαν Λόκερεν και Γάνδη.

Η Λόκερεν άνοιξε το σκορ με τον Ντε Πο στο 32ο λεπτό, ενώ στο 44' ο Πατοσί έκανε το 2-0. Η Γάνδη μείωσε με τον Ελ Γκανασί στο 47ο λεπτό κι έκανε το 2-2 στο 90+3' με τον Ασαρέ

Σερκλ Μπριζ- Ζούλτε Βαρεγκεμ: 1-1
(Ουτσέμπο 44'- Αζάρ 71' πεν.)

Στο 1-1 κόλλησε η Ζούλτε με την Σερκλ Μπριζ κι έχασε έδαφος στη βαθολογία.

Η Σερκλ άνοιξε το σκορ με τον Ουτσέμπο στο 44ο λεπτό, αλλά στο 71΄ο Αζάρ με πέναλτι έκανε το 1-1.

Οστάνδη- Μέχελεν: 0-3
(Ντεστόρμ 1', 14', 32')

Μεγάλο διπλό πανηγύρισε η Μέχελεν που κέρδισε με 3-0 μέσα στην έδρα της Οστάνδης.

Η Μέχελεν άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Ντεστόρμ, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 14'. Ο Ντεστόρμ πέτυχε χατ τρικ στο 32ο λεπτό,

Λέουβεν- Μπέβερεν: 4-2
(Ρούιτινξ 18', 56', Μπόγιοβιτς 54' αυτ., Νγκολόκ 73'- Μάριτς 34')

Εύκολα κέρδισε η Λέουβεν με 4-1 κόντρα στην Μπέβερεν.

Η Λέουβεν προηγήθηκε σο 18ο λεπτό με τον Ρούιτινξ, αλλά στο 34', ο Μάριτς έφερε στα ίσα το ματς. Η Λέουβεν πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 54' με το αυτογκόλ του Μπόγιοβιτς και δύο λεπτά μετά ο Ρούιτινξ έκανε το 3-1. Ο Νγκολόκ στο 73ο λεπτό έκανε το 4-1 και ο

Γκενκ- Λιρς: 4-0
(Τσιμανγκά 27', Κουμορντζί 34', Κουλιμπαλί 45+1', Σκράιβερς 76')

Ανέβηκε στη βαθμολογία η Γκενκ που επικράτησε με 4-0 της Λιρς.

Η Γκενκ έκανε το 1-0 με τον Τσιμανγκά στο 27ο λεπτό, ενώ στο 34' ο Κουμορντζί διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Το 3-0 έκανε ο Κουλιμπαλί στο 45+1', ρνώ στο 76' ο Σκράιβερς έγραψε το 4-0.