19:25 26/10/2013 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 11η αγωνιστική

Χιμπέρνιαν-Αμπερντίν 0-2
(80' Βέρνον, 90' Γουάιλντ)
Η Αμπερντίν ήθελε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για να ανέβει στην δεύτερη θέση της Scottish Premier League αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα της Χιμπέρνιαν με την λύση να δίνουν δυο παίκτες από

τον πάγκο. Συγκεκριμένα, στο 65'ο Σκοτ Βέρνον πέρασε στο παιχνίδι και στο 80ο λεπτό έβαλε μπροστά την Αμπερντίν με το τελικό 0-2 να διαμορφώνει στις καθυστερήσεις ο Κρεγκ Γουάιλντ που είχε περάσει στο παιχνίδι στο 79ο λεπτό. Η Χιμπέρνιαν δεν αξιοποίησε τον βαθμό που πήρε από την Σέλτικ την περασμένη αγωνιστική και έπεσε στην 6η θέση.

Νταντί Γιουνάιτεντ-Σεντ Μίρεν 4-0
(27', 34' Σίφτσι, 59' Γκολντ, 83' Έρσκιν)
Με μια ήττα στα τελευταία έξι παιχνίδια η Νταντί Γιουνάιτεντ σημειώνει ανοδική πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές την οποία συνέχισε και σήμερα μετά το 4-0 επί της Σεντ Μίρεν. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 2-0 χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Ναντίρ Σίφσκι και στην επανάληψη η Νταντί Γιουνάιτεντ πέτυχε άλλα δυο γκολ με τον Ράιαν Γκολντ στο 59' και τον Κρις Έρσκιν στο 83ο λεπτό με τους γηπεδούχους να σκαρφαλώνουν στην 5η θέση.

Κιλμάρνοκ-Χαρτς
(16', 64' Μπόιντ)
Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Κιλμάρνοκ που επικράτησε της καταδικασμένης Χαρτς με 2-0 χάρη στο Κρις Μπόιντ που στο 16' έκανε το 1-0 και στο 64ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0 χαρίζοντας στην Κιλμάρνοκ την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της.

Αύριο στις 14:45 η πρωτοπόρος Σέλτικ δοκιμάζεται στην έδρα της Πάρτικ Θιστλ και στις 18:05 η Σεντ Τζόνστον υποδέχεται την Μάδεργουελ.