Γλίτωσε με Καρνέζη ο ΠΑΟ

17:10 13/1/2013 - Πηγή: AEK365

Μέτριο θέαμα, ελάχιστες ευκαιρίες στο παιχνίδι που διεξήχθη στα Γιάννενα ανάμεσα σε ΠΑΣ και Παναθηναϊκό για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα. Οι «πράσινοι» πήραν το βαθμό χάρη στις επεμβάσεις του Καρνέζη και βλέπουν την είσοδο στα πλέι οφ να απομακρύνεται...

Το ματς

Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τον Παναθηναϊκό να έχει μπει νωθρά και να μην μπορεί να κρατήσει μπάλα. Οι γηπεδούχοι, μάλιστα είχαν και δύο σημαντικές ευκαιρίες

με το σουτ του Γεωργίου στο 7ο λεπτό, που πέρασε άουτ, αλλά και το τετ α τετ του Ιλιτς με τον Καρνέζη, ο οποίος έκανε φοβερή απόκρουση και γλίτωσε την ομάδα του, τρία λεπτά αργότερα. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε και ο ΠΑΣ κατέβασε στροφές και τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν μια σημαντική ευκαιρία στο 41ο λεπτό, όταν το σουτ του Κουίνσι έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Φεγκρούς. Το 0-0 ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια.
Άσχημος ο ρυθμός και στην επανάληψη με το παιχνίδι να κινείται σε χαλαρούς ρυθμούς.Ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά, αλλά χωρίς να κάνει τη μεγάλη φάση και οι παίκτες του Φαμπρι να μην δείχνουν ικανοί να αλλάξουν κάτι στην εικόνα του ματς. Έτσι κύλησαν τα περισσότερα λεπτά του αγώνα με την ομάδα των Ιωαννίνων να μπορούσε να έφευγε ακόμα και με τη νίκη αν ο Τσουκαλάς ευστοχούσε σε καρφωτή κεφαλιά στις καθυστερήσεις.

ΠΑΣ: Φεγκρούς, Πάντο, Μιχαήλ, Οικονόμου, Κολοβέτσιο, Κεϊτά, Τσουκαλάς, Γεωργίου(82'Γιάκος ), Ντε Βινσέντι, Κοροβέση (90' Νικλητσιώτης), Ίλιτς (76' Βίλα)

ΠΑΟ:Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Μαρίνος, Βελάσκες, Πίντο, Βιτόλο, Σο, Μαυρίας (83΄Φορναρόλι), Κουΐνσι(58' Ζέκα), Σισοκό (89' Μπαρμπαρούσης), Τοτσέ