ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΦΗ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΑΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού και τον έστειλε με το... ένα πόδι στην Football League, στο πλαίσιο της αναμέτρησης

που διεξήχθη στο Γεντί Κουλέ για την 28ης αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Ο ΟΦΗ ήταν πιο δραστήριος στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού απέναντι στον Παναιτωλικό. Οι Κρητικοί πίεσαν, είχαν την κατοχή και προσπάθησαν να δημιουργήσουν μια σημαντική ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ. Αυτή η πίεση βρήκε αντίκρισμα στο 30ο λεπτό, όταν Κάλαντζιτς εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα βρήκε στο σώμα του Σιόντη άλλαξε πορεία και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν ήταν και το καλύτερο. Ο ρυθμός έπεσε αρκετά με τον ΟΦΗ να είναι προσεχτικός στον αμυντικό τομέα και να κρατάει με τον καλύτερο τρόπο το υπέρ του 1-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν φάνηκαν να έχουν την ψυχική δύναμη να διεκδικήσουν κάτι καλό κι έτσι ο αγώνας έφτασε στο τέλος, με τους Αγρινιώτες να είναι κοντά στον υποβιβασμό.

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Σαχσανίδης, Γαλανόπουλος, Μπούρμπος, Γεωργίου, Σόουζα, Βερόν, Κάλαϊτζιτς, Ζ. Λόπες (78΄Ζορμπάς), Σίσιτς (78΄Ουκάρ), Παπουλής (66΄Χ. Λόπες), Μάντζιος
Παναιτωλικός (Λεμονής): Τσενάμο, Παλαιολόγος, Γκόλιας(89΄Καραμαλίκης), Ετζεγκουέλε, Ντολεζάι, Σιόντης (57΄Φερνάντες), Μητρόπουλος, Καμαρά , Θεοδωρίδης(71΄Ονουάτσι), Ακαλέ, Χαριστέας