23:53 23/10/2012 - Πηγή: AEK365

Champions League 8ος ΟΜΙΛΟΣ - 3η αγωνιστική

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΝΤΕΝΤ-ΜΠΡΑΓΚΑ: 3-2

ΓΗΠΕΔΟ: Ολντ Τράφορντ

Η Μπράγκα κυνήγησε το θαύμα στο Μάντσεστερ αλλά δεν το πίστεψε και παρότι βρέθηκε να προηγείται με δύο γκολ τελικά έχασε με 3-2 από τη Γιουνάιτεντ. Οι Πορτογάλοι "πάγωσαν" το "Ολντ Τράφορντ" μόλις στο 2ο λεπτό όταν ο Άλαν με κεφαλιά

άνοιξε το σκορ. Η Μάντσεστερ προσπάθησε να απαντήσει αλλά στο 20' ήρθε και δεύτερη ψυχρολουσία. Ο Έντερ με ωραία ενέργεια μπήκε στην περιοχή, έκοψε για τον Άλαν που πλάσαρε τον Ντε Χέα κάνοντας το 0-2. Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να μειώσουν στο 25' με κεφαλιά του Ερνάντες και να "επιστρέψουν" άμεσα στο ματς. Η Μάντσεστερ πίεσε ασφυκτικά στο δεύτερο μέρος και τελικά το γκολ ήρθε στο 62' με πλασέ του Έβανς. Την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 75ο λεπτό ο "Τσικαρίτο" Ερνάντες που σκόραρε και πάλι με κεφαλιά.

ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝ.: Ντε Χέα, Ράφαελ, Κάρικ, Έβανς, Μπίτνερ, Κλέβερλι, Φλέτσερ, Καγκάβα (46'Νάνι), Ρούνεϊ, Ερνάντες (79'Γκιγκς), Φαν Πέρσι

ΜΠΡΑΓΚΑ: Μπέτο, Σαλίνο, Κοέλιο, Βινίσιους, Έλντερσον, Βιάνα, Κουστόδιο, Αμορίμ (80'Μπαρμπόσα), Άλαν (86'Μοσορό), Μίκαελ (88'Ζε Λουίς), Έντερ