Πλήρωσε τα λάθη της η ΑΕΚ

21:03 7/10/2012 - Πηγή: AEK365

Η ομάδα ποδοσφαίρου Κ17 της ΑΕΚ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. Πιο συγκεκριμένα η Ένωση γνώρισε την ήττα με 4-2, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστική του Α Ομίλου του Πρωταθλήματος Υποδομών της Σούπερ Λίγκα και το σκορ μπορεί να χαρακτηριστεί και πλασματικό, αφού η ομάδα του Χάρη Κοπιτσή έδειξε αρκετά καλά αγωνιστικά στοιχεία και δέχθηκε δυο γκολ, τα οποία θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί. Χαρακτηριστική είναι η φάση, στην οποία η ΑΕΚ δέχθηκε το τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου. Η άμυνα της Ένωσης έδιωξε άσχημα και μετά από κόντρα πάνω σε παίκτη των «ερυθρόλευκων» κατέληξε στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό σκορ.
Ωστόσο οι «κιτρινόμαυροι» είναι έτοιμοι να αφήσουν πίσω τους το ματς αυτό και είναι αποφασισμένοι να κοιτάξουν το επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πανιώνιο.