Πλήρωσε την ξεροκεφαλιά του (VIDEO)

13:56 20/1/2012 - Πηγή: AEK365

Ενώπιον της διοίκησης της Σπόρτινγκ Λισαβόνας θα βρεθεί ο Βαλερί Μποζίνοφ προκειμένου να δώσει εξηγήσεις για την συμπεριφορά του στον χθεσινό αγώνα για το πορτογαλικό Λιγκ Καπ. Συγκεκριμένα, το παιχνίδι με την Μορεϊρένσε βρισκόταν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το σκορ στο 1-1 και την Σπόρτινγκ Λισαβόνας να κερδίζει πέναλτι. Ο Μποζίνοφ με δική του πρωτοβουλία πήρε την μπάλα και ετοιμαζόταν να την στήσει στην άσπρη βούλα ώσπου τον πλησίασε ο Ματίας Φερνάντες, ο μόνιμος εκτελεστής πέναλτι για την Σπόρτινγκ.
Ο Μποζίνοφ απώθησε τον συμπαίκτη του με τους δυο τους να ανταλλάσουν "γαλλικά" και τους υπόλοιπους παίκτες της Σπόρτινγκ να επιβάλουν την τάξη. Τελικά ο Μποζίνοφ ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι με τον τερματοφύλακα της Μορεϊρένσε να αποκρούει την μπάλα και τον διεθνή επιθετικό να περιμένει πλέον την τιμωρία του.