Πρώτη ήττα για την Εθνική

21:06 10/9/2013 - Πηγή: AEK365

Την πρώτη της ήττα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων της Μάλτας γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα από το Μαυροβούνιο με 11-8, τερματίζοντας έτσι στην 2η θέση του Γ' ομίλου.

Αυτό σημαίνει ότι οι παίκτες του Περικλή Δαμάσκου θα διεκδικήσουν αύριο (16:00 ώρα Ελλάδος), την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης, μέσω χιαστί αναμέτρησης με τη Σερβία, η οποία τερμάτισε 3η στον Α' όμιλο.

Στα του αγώνα, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρέθηκε να χάνει με 6-2 στο ημίχρονο,

όμως στην τρίτη και την τέταρτη περίοδο ανέβασε την απόδοσή της και ισορρόπησε το σκορ.

Κορυφαίος παίκτης για τους Μαυροβούνιους ήταν ο Τούρκις με 4 τέρματα, ενώ για τα ελληνικά χρώματα ξεχώρισε ο Μασμανίδης με 3 γκολ.

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 4-1, 2-3, 3-3

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ: Τούρκις 4, Κόναταρ 2, Σεσίβατς 2, Ουκρόπινα 1, Πόπατιτς 1, Κριέστορατς 1

ΕΛΛΑΔΑ (Περικλής Δαμάσκος): Μασμανίδης 3, Πρέκας 2, Κοπελιάδης 1, Τσαχειλίδης 1, Καλαϊτζής 1