CHAMPIONS LEAGUE 3ος ΟΜΙΛΟΣ - Τελευταία αγωνιστική

ΜΠΕΝΦΙΚΑ-ΟΤΕΛΟΥΛ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Ντα Λουζ

Πρώτη πέρασε από τον όμιλο η Μπενφίκα που επικράτησε με 1-0 της Οτελούλ.

Οι «Αετοί» ξεκίνησαν ιδανικά το ματς όταν στο 7ο λεπτό ο Καρτόσο με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Ο Παραγουανός είχε ένα πολύ καλό σουτ στο 33' ενώ στο επόμενο λεπτό η Οτελούλ έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία. Στο 42' ο Αντάλ είχε

ένα καλό σουτ αλλά ο Αρτούρ έδιωξε εντυπωσιακά. Μόλις στο 47' η Μπενφίκα βρέθηκε κοντά σε ένα ακόμα γκολ όταν ο Σέζαρ από ιδανική θέση σούταρε πάνω στον Γκράχοβατς. Στο 62' ήταν ο Χάβι Γκαρθία που δοκίμασε το πόδι του αλλά η μπάλα έφυγε μόλις άουτ ενώ στο 74' ο Νολίτο δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Γκράχοβατς.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Αρτούρ, Έμερσον, Γκαράι, Ζαρντέλ, Αμορίμ, Γκαρθία, Σέζαρ (57'Νολίτο), Αϊμάρ (70'Ροντρίγκο), Γκαϊτάν, Βίτσελ, Καρντόσο (79'Σαβιόλα).

ΟΤΕΛΟΥΛ: Γκράχοβατς, Ράπα, Αντάλ (81'Φρούντσα), Ίλιε, Περεντίγια, Φιλίπ, Μπένγκα, Παράσιβ, Νεάγκου (70'Πένα), Γκιουργκίου, Ιόργκα.