19:24 2/2/2013 - Πηγή: AEK365

Scottish Premier League εξ αναβολής παιχνίδι 21ης αγωνιστικής

Ρος Κάουντι-Χαρτς 2-2
(20' Κουίν, 90+2' Βίγκουρς/ 31' Ν'Γκο, 63' Γουόκερ)
Όλα έδειχναν πως η Χαρτς θα ήταν εκείνη που θα έβαζε τέλος στο αήττητο σερί που κρατούσε η Ρος Κάουντι εδώ και τέσσερις αγωνιστικές αλλά ο Βίγκουρς είχε άλλη άποψη και με γκολ

στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε στην ομάδα του Οικονόμου έναν ανέλπιστο βαθμό. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Ρος Κάουντι καθώς προηγήθηκε στο 20ο λεπτό με τον Κουίν αλλά η Χαρτς πέτυχε την ολική ανατροπή καθώς πρώτα ισοφάρισε με τον Ν'Γκο στο 31ο λεπτό και στην συνέχεια πήρε προβάδισμα με τον Γουόκερ στο 63ο λεπτό. Το παιχνίδι είχε φτάσει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και εκεί που όλα έδειχναν πως η Χαρτς θα πάρει σπουδαία εκτός έδρας νίκη που θα την βοηθούσε να φτάσει κοντά στην πρώτη εξάδα, ο Βίγκουρς διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με την Ρος Κάουντι να κάνει ακόμα ένα βήμα προς την σωτηρία.