00:07 15/3/2013 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE- ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ- Β.ΠΛΖΕΝ: 1-1 (1-0)
Γήπεδο: Σουκρού Σαράτσογλου

Της αρκούσε και η ισοπαλία και την πήρε. Η Φενέρ έμεινε στο 1-1 με την Πλζεν και βρίσκεται στους 8 του Europa League.

Στο 20ο λεπτό ο Σο αστόχησε από καλή θέση, ενώ στο 41' ο Κόζατσικ πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε προσπάθεια του Κάιτ. Τελικά η πίεσητης Φενέρ έφερε καρπούς στο 44'. Ο Χόρβατ έδιωξε λανθασμένα και ο Ουκάν

από κοντά έκανε το 1-0.

Στο 52ο λεπτό ο Χόρβατ αστόχησε από καλή θέση, ενώ στο 54' και ο Κρίστιαν δεν μπόρεσε να σκοράρει μέσα από την περιοχή. Η Πλζεν έφερε στα ίσα το ματς στο 60ο λεπτό, καθώς ο Κόβαρικ έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Νταριντά με σουτ νίκησε τον Βολκάν.

ΦΕΝΡΜΠΑΧΤΣΕ: Βολκάν, Ιρτεγκούν, Γιόμπο, Τζίγκλερ, Γκιονούλ, Τοπάλ (35' Ουκάν), Κριστιάν (90+1' Εγκεμέν), Σαχίν, Ερκίν, Σο (82' Τοπούζ), Κάιτ.

ΠΛΖΕΝ: Κόζατσικ, Λιμπερσκί, Ρέζνικ, Ραϊτόραλ (87' Φίγιο), Τσισόφσκι, Χόρβατ (71' Ντούρις), Προχάτζκα, Νταριντά, Κόβαρικ, Κολάρ, Μπακός (64' Τεκλ)