Καθάρισε εύκολα ο Πανθρακικός

Ο Πανθρακικός εκμεταλλεύτηκε την ανωτερότητά του και σκοράροντας δις νίκησε τη Νίκη Βόλου (2-0) στην Κομοτηνή και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στο Βόλο. Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη ήρθε με φόρα από την άνετη νίκη επί του Άρη και μόλις στο 8ο λεπτό ο Μπαϊκαρά άνοιξε το σκορ. Ο Πανθρακικός δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα τέρματα, κάτι που έκανε ο Κυβελίδης στο 53ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Οι συνθέσεις:

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Στάθης, Χρήστου, Σερφά, Σαρακατσάνος, Μουνάφο, Καστελάν. Μπαϊκαρά, Μίνγκας (78′ Γωνιάδης), Βαϊρουά (71′ Μοσχάκης), Κυβελίδης (86′ Κοντογουλίδης).

Νίκη Βόλου: Βούρας, Μήτσης, Βέρτζος, Καρατζάς, Ψιάνος, Πουρτουλίδης, Ριζογιάννης, Παπαδόπουλος (70′ Κυριάκος), Μεκρτσιάν (46′ Φλίγκος), Ουέλιγκτον, Γιάκομπ (46′ Σκούφαλης).