ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΔΕΝ ΝΙΚΗΣΕ Η ΑΕΚ

Πάλι καλά που ο Παυλής ισοφάρισε και η ΑΕΚ γλίτωσε το κάζο κόντρα στην αξιόμαχη Κέρκυρα (1-1) στο ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ είχε όλη τη διάθεση και το πάθος να πάρει το πρώτο της τρίποντο, με αντίπαλο την Κέρκυρα, αλλά για ακόμη μία φορά έμεινε μακριά

από τη νίκη. Το τελικό 1-1 στο ΟΑΚΑ θεωρείται δίκαιο βάσει της εικόνας, με την Ένωση να παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς, είχε ευκαιρίες και δοκάρι, αλλά η Κέρκυρα ήταν αυτή που «πάγωσε» το ΟΑΚΑ με τον Βενέτη στο 31ο λεπτό.

Η ομάδα του (προσωρινού) Μανώλη Παπαδόπουλου πίεσε, είχε συντριπτική κατοχή της μπάλας και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 74ο λεπτό. Πέραν τούτου, όμως, τίποτε άλλο. Παρά την προσπάθεια, το σκορ δεν άλλαξε και οι αποδοκιμασίες του κόσμου ήταν ο επίλογος στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού Σταδίου.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Αραμπατζής, Αρκούδας (Παυλής 67′), Φερνάντες, Κουτρουμπής, Κοντοές, Ρίκκα (Γροντής 59′), Μπουγαϊδης (Κορδέρο 46′), Κατίδης, Φουρτάδο, Παπαδημητρίου, Λαγός

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Ζουμπουλάκης, Έντερ, Βενέτης, Τσουμάνης, Ηλιάδης, Χαμπλ (Σταμόγιαννος 26′), Βασιλόγιαννης (Τσοκάνης 68′), Μπάρκογλου, Καραλής, Γιάντσης