Χανιά – Διαγόρας 4-0: Άνετο απόγευμα για τους Κρητικούς

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, μετά την άνετη επικράτηση της επί του Τηλυκράτη στη Λευκάδα, πανηγύρισε τη δεύτερη διαδοχική νίκη της και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την πρωτοπόρο Καλλιθέα.

Ο Μάναλης στο 23’ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, στο 64’ ο Κόλα διαμόρφωσε το 2-0 και έξι λεπτά αργότερα ο Ντίας πέτυχε το τρίτο γκολ των Χανίων. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Νίκολιτς με σουτ.

Οι Κρητικοί με τη δεύτερη διαδοχική τους νίκη, άφησαν πίσω μία άσχημη περίοδο με ανεπιτυχή αποτελέσματα,

ενώ την ίδια στιγμή υποχρέωσαν τον Διαγόρα στη δεύτερη σερί ήττα και απομακρύνθηκαν από την ομάδα της Ρόδου.

ΠΑΕ Χανιά (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Μπάτζιος, Σέχου, Σιλά (72’ Σερβιλάκης), Λεμονής, Τσέλιος (65’ Νίλι), Ντίας, Μανουσάκης (65’ Μιούλερ), Μάνος (7’ λ.τ Κόλα), Μάναλης (72′ Βουό).

Διαγόρας (Γράφας): Αυγερινός, Αρίας, Μανωλάκης, Ιγκνιάτοβιτς, Σταματούλλας (60’ Λούκιτς), Μασούρας, Τσιαντούλας (78′ Μέντες), Φέκκας (71’ Μουντές), Νικόλης, Λεσάι (78′ Τσαβός), Μανιάς.