Και πάλι Κηφισιά 74 μέρες μετά

Έπειτα από 45 λεπτά στο «Θ.Κολοκοτρώνης», Αστέρας Τρίπολης και Κηφισιά μας προσφέρουν θέαμα και γκολ. Με το σκορ στο 3-2, έχουν μπει συνολικά πέντε τέρματα, κάτι που δεν βλέπουμε συχνά σε παιχνίδια της Stoiximan Super League. Ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 14′, στο 32′ ο Μιριτέλο απάντησε με κεφαλιά, για να έρθει ο Γιόβανσιτς στο 36ο λεπτό να βάλει και πάλι μπροστά τους φιλοξενούμενους. Ο Αστέρας ωστόσο δεν είπε την τελευταία του

λέξη και με γκολ των Γιαμπλόνσκι στο 40′ και Ρεγκίς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έφτασε στην ανατροπή.

Τελευταία φορά που είδαμε πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο σε αγώνα της Stoiximan Super League ήταν πριν 74 ημέρες και, πιο συγκεκριμένα στις 16 Δεκεμβρίου 2023 στο παιχνίδι Κηφισιά-ΠΑΣ Γιάννινα. Εκεί το ματς είχε λήξει 4-2, με το πρώτο ημίχρονο στο 3-2 και, τις δύο ομάδες να βρίσκουν δίχτυα και πάλι συνολικά πέντε φορές. Η Κηφισιά έχει τη χειρότερη άμυνα στο πρωτάθλημα, με 51 γκολ παθητικό (πριν το παιχνίδι με τον Αστέρα).