Λέικερς-Σανς 100-95: Σπουδαία νίκη για τους «λιμανθρώπους» (video)

Κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Άντονι Ντέιβις, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με double double, καθώς είχε 30 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Επίσης, είχε δυο ασίστ, τρία κλεψίματα, τρία κοψίματα και δυο λάθη σε 39:15 λεπτά συμμετοχής. Ο Λεμπρόν Τζέιμς σταμάτησε στους 21 πόντους, ενώ 14 πόντους σημείωσε ο Ντ’Άντζελο Ράσελ.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Κέβιν Ντουράντ ήταν εντυπωσιακός, καθώς έκανε double

double με 39 πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Επίσης, ο Αμερικανός παίκτης είχε δυο ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και οκτώ λάθη σε 39:23 λεπτά συμμετοχής. Στους 15 πόντους ο Έρικ Γκόρντον και στους 14 ο Τζόρνταν Γκούντγουιν. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή νίκη των «λιμνανθρώπων» μετά από δυο ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι «ήλιοι» γνώρισαν την πρώτη τους ήττα, επίσης σε δυο ματς.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Τζέιμς 21, Ντέιβις 30, Ριβς 10, Ράσελ 14, Βίνσεντ 7, Χατσιμούρα 7, Ρέντις 4, Γουντ 7

Σανς: Οκογκιέ 10, Ντουράντ 39, Νούρκιτς 4, Άλεν 6, Γκόρντον 15, Γκούντγουιν 14, Ουτανάμπε 3, Λιτλ 2, Γιούμπανκς 2