Μόντσα-Γιουβέντους 1-2: Συγκλονιστικό φινάλε και κορυφή με Γκάτι

Το φινάλε στο παιχνίδι της Μόντσα με τη Γιουβέντους ήταν εκπληκτικό. Όταν το παιχνίδι μπήκε στις καθυστερήσεις, η Γιουβέντους είχε προβάδισμα με 1-0 χάρη στο γκολ του Ραμπιό από το 12’.

Με το γκολ αυτό διαχειριζόταν το προβάδισμα στο παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις.

Στις καθυστερήσεις όμως άλλαξαν όλα. Αρχικά, η Μόντσα έκανε το 1-1 με τον Καρμπόνι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Γιουβέντους αντέδρασε και με τον Γκάτι έκανε το 1-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και πήρε τη νίκη.

Γενικώς, το παιχνίδι είχε τις συγκινήσεις στην αρχή και στο τέλος καθώς πριν από το 0-1, η Γιουβέντους έχασε πέναλτι.

Ο διαιτητής καταλόγισε παράβαση στον Κυριακόπουλε πάνω στον Καμπιάζο. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Βλάχοβιτς και ο Ντι Γκριγκόριο, ο τερματοφύλακας της Μόντσα απέκρουσε.

Με τη νίκη αυτή, η Γιουβέντους βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.