Βέστερλο – Άντερλεχτ 1-3 : Κορυφή σε μωβ αποχρώσεις! (highlights)

Οι “μωβ” των Βρυξελλών ήταν ανώτεροι και το έδειξαν αυτό από τα πρώτα δευτερόλεπτα στο Βέστερλο και σε ένα γήπεδο όπου είχαν να γευθούν τη χαρά της νίκης – σε ματς πρωταθλήματος – εδώ και 7,5 χρόνια!

Στο 19′ ο Ντρέγιερ έκανε το 0-1 σε μια χρονική στιγμή που η ομάδα του πίεζε και η άμυνα των γηπεδούχων έμοιαζε νευρική.

Το μοναδικό σημείο αντίστασης της Βέστερλο καταγράφεται στο τελευταίο 5λεπτο του πρώτου μέρους. Όμως παρά τις ευκαιρίες της γκολ δεν μπήκε.

Στην επανάληψη η Άντερλεχτ με περισσότερους χώρους στη διάθεσή της έφτασε στο 0-2 με τον Ντελάνεϊ (67′) και στο 82′ ο 3ος Δανός της “παρέας” ο Ντόλμπεργκ σημείωσε το 0-3.. Το μόνο που κατάφερε η Βέστερλο – και μάλλον το άξιζε – ήταν να μειώσει με τον Αυστραλό Μπος στο 90ο λεπτό στο τελικό 1-3